| hakkımızda | iletişim |    Linkler

 
 eMail Duyuru ve Haber Listesi

Haber ve Duyuru
Listesi - Üyelik !
 

 
  Rekare Google Plus
 

Yönetim ve Yöneticiler Hakkında

 ana sayfa > kurumsal > yönetim ve yöneticiler

 

Modern yönetim anlayışını benimseyen firmamız, çalışanların; yazılımcısından çaycısına kadar herkesin fikri alınarak karar süreçlerine katıda bulunmasını sağlayan bir yönetim modeli oluşturmuştur.

 

Yönetici ve ortaklardan oluşan yönetim kurulunda ortak kararlar alınmaktadır. Rol gereği yönetim veya resmi olarak imza yetkisine sahip müdür pozisyonları olmasına rağmen şirketi temsilen herkes ortak yetkilere sahiptir.

 

Tüm ortaklar, bir fiil işleyen düzenin içinde çalışan kimliği ile ürünlerin geliştirilmesi, üretilmesi, teknik destek verilmesi, ilişkilerin kurulması ve pazarlanması konularında, uzmanlıklarına göre görev üstlenmiş durumdadırlar. Karar süreçlerini hızlandıran bu model ile problemlere anında müdahale edilmekte ve sistemin daha iyi olması için el birliği ile çalışılmaktadır.

 

 

    İbrahim Şen - 1972
  Yazılım Ar-Ge Direktörü
  Genç yaşlarda bilgisayar ile tanışan ve yazılıma gönül veren İbrahim Şen, öğrencilik dönemlerinde başlamış olduğu ticari uygulama geliştirme çabalarına, 1991 yılında kurmuş olduğu Promek firmasında kurumsal olarak devam etmiştir. Zamanından önce paket programlar ve açık kaynak kod uygulamaları konusunda fırsat olduğunu görerek Ar-ge çalışmalarına başlamıştır. 100% öz kaynaklar ile yerli ürün geliştirme hedefi ile 2004 yılında iş ortaklığı çerçevesinde bir araya gelen Ar-ge grubuna liderlik ederek, 2005 yılında Sincap Linux Yönetim Paneli ürünün yaratılmasında rol oynamıştır. Bir yıl içinde gelen haklı başarı sonrasında, farklı konulara da Ar-ge yapabilmek amacı ile 2006 yılında kurulan Rekare firmasının kurucu ortakları arasında yer almıştır. Bundan sonrasında Logix markası altında Ar-ge ürünleri geliştirilmiş ve hizmetler için datacenter kurulumu yapılmıştır. Sayısız uygulama geliştirmiş olan İbrahim Şen, bu uygulamalardan bazılarını ücretsiz olarak dağıtmış ve deprem felaketi döneminde yazmış olduğu kayıt ve organizasyon yazılımı ile sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır. Halen yeni Ar-ge projelerine yol gösteren İbrahim Şen Yazılım Direktörü olarak çalışmaktadır.
     
    Sinan Ceylan - 1976
  Yazılım Ar-Ge Proje Sorumlusu
  Farklı bir mühendislik dalından mezun olmasına rağmen 1999 yılından bu tarafa açık kaynak kod, linux, ağ güvenliği, veri yönlendirme, veri önceliklendirme, yüksek erişilebilirlik, otonom sistemler, uygulama tasarımı ve sistem mimarisi konusunda kendini geliştirerek bilişim dünyası içinde yer almıştır. 2004 yılında Promek firmasında açık kaynak sunucu sistemlerin kurulumu ve yönetimi konusunda görev alarak Ar-ge süreçlerine dahil olmuştur. 2006 yılında bu yazılım grubu tarafında kurulan Rekare firmasının kurucu ortağı olmuştur. Bugüne kadar Sincap, Logix Firewall, Logix Bridge ve Logix Server ürünlerinin yazılım aşamalarında bulunan Sinan Ceylan, halen yazılımdan sorumlu ar-ge proje yöneticisi olarak yeni projelerde göreve devam etmektedir. Tekstil Mühendisliği diplomasına sahiptir.
     
    Mehmet Çayır - 1978
  Teknik Destek Sorumlusu
  1997 yılında bilgisayar programcısı olarak Lodos Bilgi İşlem'de işe başlayan Mehmet Çayır, 1998 yılında Bursa'da bölgeye bilgisayar ve bileşenleri sağlayan Botürk firmasında teknik destek personeli olarak görev almıştır. 2005 yılında Botürk bünyesinde kurulan yazılım pazarlama departmanının sorumlusu olarak, Sincap ürünlerinin pazarda bilinirliğinin artmasına katkıda bulunmuş ve ilk satışların yapılmasını sağlamıştır. 2006'da Ar-ge amaçlı kurulan Rekare firmasının da kurucu ortağı olmuştur. Bu tarihten sonra Rekare'de bilgisi doğrultusunda datacenter hizmetleri, ürün geliştirilmesi ve teknik destek konularında sektörde isim yapmıştır. Halen teknik destek sorumlusu olarak  görevini sürdüren Mehmet Çayır, Bilgisayar Programcılığı ve Kamu Yönetimi diplomalarına sahiptir.
     
    Münür Özgen - 1965
  Finansman ve İdari İşler
  İş hayatına 1987 yılında elektronik sektöründe başlamıştır. 1989 yılında bilgisayar sektörünün önde gelen firmalarından Empa Elektronik'de satış ve pazarlama mühendisi olarak işe başlamış ve 7 yıl hizmet verdikten sonra Satış direktörü olmuştur. 1996 yılında Bursa'da kendi firması olan Botürk Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri Tic. Ve San. Ltd. Şirketini kurmuştur. Münür Özgen, halen Bursa bölgesinde bilgisayar ve bileşen parçaları konusunda, dağıtım yapan Botürk firmasının yöneticiliğini yapmaktadır.  2004 yılında Ar-ge amaçlı girişimlere destek vermek amacıyla finanse etmiş olduğu yazılım grubu ile 2006'da ortaklık kurarak Rekare firmasının kurucu ortaklarından olmuştur. Elektrik/Elektronik Mühendisliği yanında Sistemler ve Kontrol konusunda da yüksek lisans diplomalarına sahiptir.
     

 

 Rekare Sunum
 
 
  
  
 
Kosgeb


TUBITAK


Ulutek